Leki Vigalex® z witaminą D3

Chcesz wesprzeć swój organizm? Sięgnij po lek Vigalex® z witaminą D3 dostępny w trzech wariantach!
Dzięki niemu dostarczysz swojemu organizmowi witaminę D3 w odpowiedniej dla Ciebie dawce.

Witamina D wpływa korzystnie na prawidłowy rozwój układu kostnego w fazie wzrostu, a także chroni przez osteoporozą.
Jest więc niezbędna, by zachować zdrowie i dobrą kondycję. Niestety – niedobory witaminy D są powszechnym problemem, ponieważ niezwykle trudno zadbać o jej prawidłowy poziom. Twój organizm sam jej nie wytwarza, więc trudno zaspokoić zapotrzebowanie na nią z naturalnych źródeł, a suplementy mogą być niewystarczające. Dlatego sięgnij po Vigalex® - serię leków, w których substancją czynną jest cholekalcyferol, w optymalnych dawkach, przeznaczonych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wystarczy jedna tabletka dziennie, by zabiec niedoborom witaminy D i zadbać o swoje zdrowie w odpowiedni sposób. Wybierz swój lek Vigalex® i ciesz się życiem!

 • Vigalex<sup>®</sup> Bio

  1000 IU

  Vigalex® Bio

  To lek w formie tabletek, który zawiera 25 mikrogramów (1000 IU) witaminy D3. Tabletki posiadają linię podziału wytłoczoną po jednej stronie, które ułatwia jej przełamanie w celu łatwiejszego połknięcia

  Dowiedz się więcej
 • Vigalex<sup>®</sup> Forte

  2000 IU

  Vigalex® Forte

  Lek w postaci tabletek zawiera 50 mikrogramów (2000 IU) cholekalcyferolu, czyli witaminy D3, która wpływa na prawidłową mineralizację kości oraz funkcje odpornościowe organizmu.

  Dowiedz się więcej
 • Vigalex<sup>®</sup> Max

  4000 IU

  Vigalex® Max

  Lek, który zawiera cholekalcyferol, czyli witaminę D3. Powstaje ona w skórze pod wpływem działania promieni UV, a także może być dostarczona z pożywieniem. Synteza skórna w Polsce jest niewystarczająca, dlatego zaleca się suplementację witaminy D3 przez cały rok.

  Dowiedz się więcej

Vigalex® Bio (1000 IU): Jedna tabletka zawiera 10 mg cholekalcyferolu, proszku, co odpowiada 0,025 mg (1000 IU) cholekalcyferolu (witaminy D3). Vigalex® Forte (2000 IU): Jedna tabletka zawiera 20 mg cholekalcyferolu, proszku, co odpowiada 0,05 mg (2000 IU) cholekalcyferolu (witaminy D3). Wskazania do stosowania: Zapobieganie krzywicy i osteomalacji u dzieci i dorosłych, profilaktyka niedoboru witaminy D u kobiet planujących ciążę, w ciąży i karmiących piersiąw porozumieniu z lekarzem, zapobieganie niedoborowi witaminy D u dzieci i dorosłych, leczenie wspomagające osteoporozy u dorosłych. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną (cholekalcyferol) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, hiperkalcemia i (lub) hiperkalciuria, kamica nerkowa i (lub) ciężka niewydolność nerek, rzekoma niedoczynność przytarczyc (zapotrzebowanie na witaminę D może być obniżone z powodu okresów prawidłowej wrażliwości na tę witaminę, prowadzących do przedawkowania). W tym przypadku dostępne są pochodne witaminy D łatwiejsze do kontrolowania. Podmiot odpowiedzialny: Biofarm Sp. z o.o., ul. Wałbrzyska 13, 60-198 Poznań.

Vigalex® Max (4000 IU): Jedna tabletka zawiera 40 mg cholekalcyferolu, proszku, co odpowiada 0,1 mg cholekalcyferolu (witaminy D3). Wskazania do stosowania: Profilaktyka niedoboru witaminy D i stanów wynikających z niedoboru witaminy D (np. osteomalacja, osteoporoza) u dorosłych z otyłością (wskaźnik masy ciała [ang. body mass index, BMI] ≥ 30 kg/m2 pc.) Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną (cholekalcyferol) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, hiperkalcemia i (lub) hiperkalciuria, kamica nerkowa i (lub) ciężka niewydolność nerek, rzekoma niedoczynność przytarczyc (zapotrzebowanie na witaminę D może być obniżone z powodu okresów prawidłowej wrażliwości na tę witaminę, prowadzących do przedawkowania). W tym przypadku dostępne są pochodne witaminy D łatwiejsze do kontrolowania. Dzieci i młodzież w wieku poniżej 18 lat. Podmiot odpowiedzialny: Biofarm Sp. z o.o., ul. Wałbrzyska 13, 60-198 Poznań.